no cover -  

Levné legální rádio

Comments · 452 Views

Jak na to? Aby to nestálo svět a přesto mohlo moje malé hobby rádio vysílat legálně?

Množí se mi v chatu dotazy, jak to máte udělat, aby vaše rádio bylo taky legální jako to moje. Už před lety s touto možností, mít internetové rádio legálně a zdarma, přišla společnost Radionomy. Jenže se to přestalo líbit mnohým autorskoprávním organizacím a je to zcela pochopitelné. Proč podporovat firmu, která nabízí produkt zdarma a vlastně zdarma není? Podmínkou totiž bylo vložení dvouminutového bloku reklam dvakrát za hodinu přímo do vašeho playlistu. A tak přišel postupný Geoblocking a bylo po srandě.

Na stránkách zenoradio.com, potažmo Zeno.fm bylo nějakou dobu možné, díky štědrému sponzorovi, vysílat legálně úplně zadarmo. Jenže spoznor přestal sponzorovat a tak tým Zeno.fm hledal způsob, jak dát možnost většině streamerů vysílat svůj hudební obsah legálně. Způsob našli za 9,90 USD měsíčně. A navíc můžete na stránce oslovit dárce a vlastně tak mít rádio úplně zdarma a ještě třeba i pár centů vydělat.

POSTUP:

1. Vstupte na stránku https://zeno.fm a vytvořte si profil. Dostanete hned několik možností. Buď vytvořit rádio, nebo vkládat podcasty a nebo kombinovat obojí dohromady.  Na stránce rádia v záložce tools máte potom další volby. Jednou z nich je Autodj, do kterého můžete nasázet 500 souborů ve formátu mp3 a patříte-li mezi nenáročné, rádio je na světě.

Další možností je stremovat pomocí Icecast, nebo Shoutcast master linků, které najdete hned na úvodní stránce rádia po kliknutí na odkaz Broadcast settings.

Ale pozor! Ve chvíli nulové poslechovosti se stream pozastaví a spustí se autodj! Takže je lepší v horní liště vybrat settings a povolit master relay link. Jestli vysíláte přes vlastní server, jako já, můžete nastavit kapacitu portu na 5 posluchačů a použít ho jen jako link na propojení se systémem zeno.fm.

Videonávod přikládám ZDE

 
 
Comments