no cover -  

Konec dobrý, všecko OK

Comments · 618 Views

...... po delším čase pár technických řádek

Začnu tím, co se mi povedlo v neděli večer v našem zkušebnovém komplexu v Pardubicích u nádraží. Jestli někdo z vás čekal tou dobou, v 19:00, na prvním nástupišti na šikanzen do Mechova, zažil to na vlastní kůži. Bylo mi divný, proč ve zkušebně fungují jenom dvě zásuvky, tak jsem prostě otevřel pojistkovou skříň, že se na to, co by samozvaný elektrikář samouk, mrknu. Příčina byla zjevná hned, shozený jistič druhého okruhu zásuvek. Říkam si, hle zde je problém. Pojistka letí nahoru, z plechové skříně se ozve ohlušující rána, vyletí blesk a celý zkušebnový komplex ztichl. Na prvním nástupišti vlakového nádraží zhasla světla a přestal hrát amplión. Ano, vyhodil jsem to až v hlavním rozvodu a taky ruku v ruce s tím i okruh prvního nástupiště.

Důvod? Podle elektrikáře nezjistitelný, všecko v pořádku. Ve skříni problém nebude a v mojí zkušebně taky ne. Tak asi prý u pankáčů vedle, protože máme společný jističe. Nikdo nezjistil nic, elektrika nahozena, pojistka zapečetěna cedulkou NENAHAZOVAT, KOPE!

Když včera ráno po několika mých změnách na icecast portu u beatzone náhle zhasl ShoutCast, lekl jsem se, že to mohlo být mojí v neděli prokázanou šikovností.

Naštěstí byl problém jinde, ale tím pádem jsem měl odpoledne čas přesunout rádia definitivně na IceCast2. 

A vřele to doporučuji i vám. Už jen z důvodu zabezpečení serveru a přítomnosti https, tolik nutného SSL, který bude nutný u všech prohlížečů.

návod jak na to přikládám zde a @houska k tomu jistě už brzy ještě sesmolí podrobný elaborát.

Návod jsem točil, když Ondra pilně pracoval, teď už vše funguje na 100%.

Comments