You need flash!
no cover -  

Pavel Callta

pop Czech Czech Republic All

  Rok narození: 12. 2. 1989
  Znamení: Vodnář
  Místo narození: Česká Lípa

  Pavel Callta se narodil 12. února 1989 v České Lípě, kde také později vystudoval SŠ Euroškolu se zaměřením na ekonomiku, turismus & cizí jazyky. Od září 2009 nastoupil do prvního ročníku na Konzervatoř Jaroslava Ježka, obor Muzikál pod vedením uznávaného profesora Eduarda Klezly, které po sléze nechal.

  Tento rok 2011 dostudoval v Praze Univerzitu Jana Amose Komenského - obor Mediální Studia (Bc.). A nyní studuje Vysokou Školu Ekonomickou v Praze.

  Co se týče hudby, tak k ní ho to táhlo již od dětství, jelikož jeho celá rodina je hudebně založena. V deseti letech Pavel začal hrát na piáno a později i na kytaru a dechové nástroje v Základní umělecké škole. Od první třídy se s úspěchem účastnil pěveckých soutěží a od 15 byl členem pěveckého sboru v České Lípě. Poté začal chodit na hodiny solového zpěvu a ve stejný čas začal zpívat se swingovým Big bandem "Low attendanceband" v České Lípě.

  Když mu bylo 16 let, objevila se možnost zúčastnit se konkurzu do nově vznikajícího hudebního projektu. Hned tato jeho první pěvecká příležitost byla završena úspěchem, a tak se pomalu začaly jeho pěvecké sny naplňovat.

  Tento hudební belgicko-český projekt se vyvíjel velmi slibně. Skupina natočila debutové album, uspořádala několik koncertů, začaly vycházet články v tisku (Blesk, Bravo, Music and Mobile, AHA). Toto seskupení si velmi rychle získávalo své fanoušky a posluchače i prostřednictvím hitparády rozhlasové stanice Radiožurnál, v níž soutěžili o posluchačskou přízeň spolu s řadou zpěváků zvučnějších jmen. Avšak díky časovému pressu a povinostem ve škole se skupina cca po roce rozpadla.

  Kariéru v Praze započal v roce 2008 s pražskou kapelou Unity (ska-reggea), kde působil pouze necelý rok, jelikož dříve ještě bydlel v České Lípě a musel odmaturovat. Poté rok působil v kapele Sweeper, která hrála melodický pop-rock, se kterou vystupoval v pražských clubech jako jsou např. Rockcafé, Roxy, Akropolis apod. Po maturitě se v létě chopil příležitosti pracovat v Egyptě jako delegát a proto si dal pauzu od hudby a sbíral zkušenosti v cestovním ruchu. Rok na to zase pro změnu v Turecké Alanyi jako průvodce a minulé léto 2010 také v Turecku jako delegát.
  Jeho drogou je cestování, proto minulý podzim roku 2010 studoval na English University v New Yorku a hned na to studuval půl roku v Belgii ve městě Antverpy na studijním programu Erasmus - obor grafický design a media.

  Mezi jeho největší záliby patří zpívání, hra na kytaru a piano, plávání, volejbal, jogging, fitness, cestování a má velmi rád společnost, svou rodinu a kamarády.

  Účastnil soutěže Česko Slovenko Má Talent 2011, kde se dostal do Semifinále.
  Na listopad 2012 má připravený svůj debutový vánoční singl "Ve Hvězdách", ve kterém hraje i půvabná slovenská herečka Andrea Kerestešová.
  Videoklip má premiéru 19.11.2012 na hudební TV mixer.cz a hned poté na Youtube a ostatních hudebních kanálech.


  Pavel Callta 474e9dd21684e312bf5fad57c47c894d Pavel Callta b574f431980753cb77ca1fb3eda20f4a Pavel Callta 968de4ae275d31fc22cb9507469d5e2b Pavel Callta 249d052cfbfa3a5fa399f63a428fc4a0
  TOPlist