You need flash!
no cover -  

Noisecut

slovak electronic seen live alternative electropop

The second album for Slovak electro-pop quintet veers into the territory of playful yet tastefully nostalgic electronics of Berlin's Morr Music label. Singer Bet-Maj Sepja pulls her voice like taffy over percolated beats, sounding sometimes like a trip-hop chanteuse and, even better, like a Miss Kitten style sneaky provocateur on more new wave inspired tracks like "Z Bodu do Bodu."

Noisecut je elektropopová skupina z Bratislavy, založená začiatkom 21. storočia. Na svojom konte majú tri albumy: CD - Landscapes /2003/, Deň za dňom /2005 - Slnko Records/ a album BLIIIZKO /2008 - Slnko Records/, ktorý produkoval český producent Ecson Waldes. Album BLIIIZKO bol ocenený cenou poslucháčov rádia _FM za najlepší slovenský album roka 2008. V roku 2007 sa ocitli ako zástupcovia slovenskej scény na európskej kompilácii Europavox. Kapela Noisecut odohrala cez 200 koncertov po kluboch na Slovensku aj v okolitých štátoch (Čechy, Maďarsko, Rakúsko). Zahrali si ako predskokani na koncertoch legendárnych Nine Inch Nails a IamX, účinkovali na všetkých významných letných festivaloch na Slovensku. Pesničky Noisecut sú stabilne zaradené v playliste Rádia_FM.

Vlajková loď vkusného slovenského popu prichádza po viac ako troch rokoch s novým štúdiovým počinom, ktorý šokuje nielen hip-hopovým experimentom Jazda či country oddychovkou Míňajú ma dni. V porovnaní s predchádzajúcim, fanúšikmi i kritikou hýčkaným smaragdom BLIIIZKO je Háj & Lov možno menej hitový a priamočiary, no o to viac pestrý, zvukovo vyšperkovaný a aranžérsky i produkčne veľkorysý. Slovenské texty opäť skvelo fungujú ako nadstavba kreatívnej elektroniky, ale i živých, nezvyčajne ostrých gitár (December).Kladivova Mariena, ktorej na charizme neubral ani zaslúžene intenzívny výskyt v éteri Rádia_FM, samozrejme iba potvrdzuje výnimočnosť celej nahrávky. (Rudi Rus, .týždeň)


Noisecut has published photos.
TOPlist